Sesje indywidualne

Dla kogo?
Każda sesja zdjęciowa czy to w plenerze czy w studio może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby lub też dla samej/samego siebie! Dobrą okazją są również rocznice, Dzień Kobiet, Walentynki, narzeczeńskie, wizerunkowe.

Plener lub studio.
Jeśli tylko pogoda na to pozwala to wykonuję sesje zdjęciowe w plenerze. Wyjątkiem są specjalnie zaplanowane sesje zdjęciowe gdzie pogoda ma wpływ na osiągnięcie zamierzonych efektów sesji. W przypadku gdy pogoda nie dopisuje dysponuję pomieszczeniem, które na potrzeby sesji jest aranżowane na studio. Do dyspozycji są tła, lampy z oświetleniem błyskowym i ciągłym w tym DIY Ring Light. Dostępne są również rekwizyty do zdjęć.

Stylizacje i make-up.
Na potrzeby sesji mogę zatrudnić wizażystę na życzenie (wiąże się to z dodatkową opłatą).
Stylizacje zazwyczaj omawiane i ustalane są przed sesją. Do studia powinny być przyniesione dobrze przygotowane (wyprasowane na wieszaku, kompletne). Na zdjęcia przynosimy umówione wcześniej 2-3 stylizację ale zawsze można zabrać kilka rzeczy więcej jeśli uważamy, że przydadzą się podczas zdjęć. Odradzam jednak ubrania zbyt wzorzyste i z dużą ilością napisów. Potrafią skutecznie skupić wzrok na nich, a nie na zdjęciu jako całości. Panie powinny szczególnie zwrócić uwagę na kolor stanika (ewentualne prześwity, możliwość odpinania ramiączek) oraz na kolor paznokci – najlepiej sprawdzają się klasyczne neutralne kolory. Należy również pamiętać o zabraniu ze sobą butów na zmianę z czystymi podeszwami (najlepiej jasnymi). Zadeptane i brudne tło na zdjęciach to dodatkowe godziny spędzone na retuszu, a tym samym dłuższy termin oczekiwania na gotowe zdjęcia. Dodatkowe porady dotyczące zdjęć typu akt i nagość zakryta znajdziesz tutaj (klik) i tutaj (klik).

Plan działania podczas sesji zdjęciowej.
Na pewno trzeba być wypoczętym i podejść do tego na luzie :)
Minimalny czas trwania takiej sesji to ok 2h. Zdjęcia zaczynamy od kilku zdjęć ‚testowych’ celem ustawienia światła i pozwolić by pierwsze onieśmielenie szybko minęło. Podczas zdjęć pracuję sam tylko z Tobą. Jeśli chcesz poczuć się pewniej możesz zabrać ze sobą jedną osobę (ustalamy to podczas umawiania się na sesję), która pomoże Ci się przygotować i nie będzie Cię rozpraszać podczas zdjęć. Oczywiście podczas sesji pomagam z ustawieniem się, podpowiadam jakie przyjąć pozy. Jestem otwarty na Twoje propozycje ujęć obiektywnie informując co będzie pasować, a co nie będzie dobrze wyglądać na zdjęciach.

Co ze zdjęciami?
W ciągu 48 godzin po sesji i małej selekcji wysyłam na e-mail wszystkie wykonane zdjęcia w formie miniatur prosząc o wskazanie 10/15 zdjęć do dalszej obróbki. Istnieje możliwość wybrania większej ilości zdjęć jeśli takie ustalenia były przed sesją. Od momentu przesłania informacji zwrotnej z wybranymi numerami zdjęć potrzebuję ok. 2-3 tygodni na retusz i obróbkę. W przypadku większej ilości zdjęć (>15) czas obróbki się wydłuża. Na gotowych zdjęciach istnieje możliwość wprowadzenia drobnych korekt jeśli będą ewentualne uwagi. Zdjęcia przekazywane są na e-mail lub umieszczone na dysku sieciowym do pobrania pod prywatnym linkiem w dwóch wersjach – pierwsza przygotowana do wydruku i druga – zdjęcia pomniejszone, przygotowane do publikacji w internecie, social mediach itp. opatrzone moim logo. Ze względu na ochronę praw autorskich, w internecie można publikować jedynie zdjęcia opatrzone moim logo. Przed sesją proszę o pisemną zgodę (liczę się z tym, że mogę jej nie otrzymać) na umieszczenie ich na moim fan page-u oraz stronie internetowej.

Spraw sobie lub bliskim pamiątkę!
Zapraszam serdecznie!